Demi Moore

14. července 2009 v 11:44 |  Demi Moore
Demi se narodila 11.11. 1962 v Roswellu.Neměla povedené dětství.Její skutečný otec Charles Harmon opustil matku dříve než se Demi narodila.Matka Virginia Guynes si pak našla nového partnera Dannyho.Demi tak měla nejen nevlastního otce,ale i nevlastního bratra.Díky práci nevlastního otce,který byl novinový inzertní prodejce se museli nejméně třicetkrát stěhovat.Problémy postupovaly spolu s tím jak cestovali z místa na místo,otec i matka se velmi často oddávali alkoholu,také se často hádali a fyzicky napadali.Když jí bylo patnáct otec spáchal sebevraždu,v té době Demi zjistila,že Danny není její biologický otec.O rok později opustila školu a odcestovala jako modelka do Evropy.Když jí bylo osmnáct vzala si rockera Freddyho Moora.Manželství trvalo čtyři roky a během té doby si zahrála svou první roli Jackie Templeton v televizním dramatu "General Hospital".Demi měla svůj filmový debut v roce 1981,když se objevila ve dvou významných snímcích "Choices" a "Parasite".Následovala malá role ve filmu "Young Doctors in Love" a první hlavní role ve filmu "No Small Affair",kde si zahrála ctižádostivou rokovou zpěvačku spolu s Jonem Cryerem.Skutečný průlom nastal následující rok ve filmu "St. Elmo's Fire". Očividně její filmová nestálost se odráží mimo plátno,jak píší některé noviny:hnaná filmovou tvorbou na jedné straně se oddává závislosti na drogách,ze kterých se musela několikrát léčit.
V neblaze proslulém filmu "Brat Pack" se seznámila s Emiliem Estevezem se kterým mela vztah po tři roky.Naštěstí pro Demi se dokázala vyhnout zapomnění jako se to stalo ostatním hercům ze snímku "Brat Pack".Znovu začala stoupat její sláva díky rolím ve filmech jako "About Last Night" a "The Seventh Sign".Její sláva ještě vzrostla v roce 1987,když si vzala Bruce Willise v Las Vegas,obřadu předsedal zpěvák Little Richard.V roce 1990 přišel do té doby její největší filmový trhák "Ghost",romantické drama,kde si zahrála truchlící přítelkyni zesnulého Patricka Swayze. Ohromující úspěch filmu zajistil Demi vysokou příčku v žebříčku slavných,podařilo se jí tam udržet navzdory dvou filmovým propadákům "The Butcher's Wife" a "Mortal Thoughts",oba natočené v roce 1991.Ve stejném roce získala práci jiného ražení,když se objevila nahá a enormně těhotná v časopisu Vanity Fair,důsledkem čehož získal mnohem více pozornosti něž jiný z jejích filmů v ten rok.Hned se vrátila zpět na titulní stránky mnoha časopisů.

Film "Disclosure" byl zklamáním,o rok pozdější film "Now and Then" měl podobný neúspěch v prodejnosti vstupenek. Po naprostém propadáku jako byl "The Scarlet Letter", Demi vzala raději jistější roli (hlas) hlavní postavy v Disneyeho animovaném filmu "The Hunchback of Notre Dame" (1996). Nakonec ve stejný rok natočila známý lehce erotický film " Striptease". Film o rozvedené matce, která se rozhodla striptýzem vydělat peníze pro své dítě.

Její herecká kariéra se opět zhoršila dalším nepovedeným filmem " G.I. Jane" a začala na sebe mnohem více upozorňovat v osobním životě,když se za účasti médií rozvedla s Willisem.Formálně žili odděleně od roku 1998.Ačkoliv její kariéra před kamerou se zhoršovala,Demi začala poměrně dobře kariéru producentky.V roce 1997 produkovala velmi úspěšný film "Austin Powers: International Man of Mystery" a i jeho úspěšné pokračování "Austin Powers:The Spy Who Shagged Me".V roce 2000 se Demi vrátila na scénu v psychologickém dramatu "Passion of Mind", kde si zahrála dvojroli.Nyní je jejím přítelem mladý herec-Ashton Kutcher.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti Útěk z vězení?

Jo
Neznám
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama