Erdogan Atalay

7. července 2009 v 16:30 |  Erdogan Atalay
Erdogan se narodil 22. září 1966 v Hannoveru.Jeho rodiče jsou každý jiné národnosti-matka Němka a otec Turek.Erdogan Atalay vyrůstal v Německu,ale se svým otcem se i nadále stýká. První kontakt s herectvím měl v osmnácti letech ve hře "Mohu s Vámi pracovat? ",a díky této hře ho také obsadili do další hry "Aladin a kouzelná lampa".Postupem času si herectví velmi oblíbil a proto také začal v jedenadvaceti letech studovat scénické umění na Hamburské univerzitě.
Jenom chvíli potom se pomalu začal objevovat na scénách Hamburských divadel.Jeho první televizní rolí byla postava Řeka Greca v seriálu pro mládež s názvem "Hudba po troškách".Dále se objevil v seriálech Dvojité nasazení, Hlídka,Klaun…Největší úspěch získal v roli tureckého vrchního komisaře Semira Gerkhana v seriálu Kobra 11. V roce 2000 si zahrál hlavní roli v televizním filmu "Maximální rychlost",byla to postava poštovního doručovatele Markuse Schneidera.

Erdogan je vášnivý domácí kutil. Erdogan Atalay má rád adrenalinové sporty, mezi jeho koníčky patří jízda na kolečkových bruslích,tu uplatnil i ve filmu Maximální rychlost,potápění,seskoky s padákem,rád jezdí na koni,i když, jak říká na tuto zálibu mu nezbývá moc času a je vděčný,když si v seriálu Kobra 11,může na koni zajezdit.Další jeho velkou zálibou jsou auta,vlastní veterána Spitfire MK3 z roku 1969,Masserati a BMW.Mnoho velmi obtížných scén v seriálu Kobra 11 natáčel sám bez kaskadéra,takže se jentak něčeho nelekne.Jako například skok z vrtulníku,skok z Veletržní věže v Kolíně nad Rýnem a mnoho dalších.
Erdogan Atalay se věnuje se také psaní,píše knihu,některé předlohy k epizodám v Kobře 11, napsal třeba epizodu s názvem Mat.Se svojí životní partnerkou Astrid Ann Marií Pollmannovou žije střídavě v Berlíně a v Kolíně.Erdoganova dcera přišla na svět 22.11.2002,císařským řezem.A 13.8.2004 se Erdogan s Ann Marií oženil,svatba se konala v Berlíně.Erdogan se věnuje spoustu svého volného času na pomoc postiženým a nemocným dětem.

Co se Erdoganovi na roli Semira líbí?Semir je velmi klidné povahy,nebojí se riskovat a převzít odpovědnost za životy druhých.Je mi hodně podobný.Na mé roli je nejzajímavější,co všechno se ode mě chce a co já musím být schopen splnit.Má postava se dostává do extrémních situací, které mi dovolují ukázat různé stránky její povahy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama