Kariéra Jasona Biggse

7. července 2009 v 16:54 |  Jason Biggs
Kariéra Jasona Biggse (30) začala už v útlém věku, když dostal možnost stát se dětským modelem pro focení v katalozích a účinkoval i v několika reklamách. Herecký debut si odbyl ve třinácti letech v dramatu The Boy Who Cried Bitch, na definitivní průlom si však musel ještě osm let počkat. Herectví totiž pověsil na nějaký čas na hřebík a znovu se před filmovou kamerou objevil až o šest let později v komedii Camp Stories. Přelom v kariéře mladého herce nastal v roce 1999, kdy jednadvacetiletý Jason získal hlavní roli v připravované teenagerovské komedii Prci, prci, prcičky.
Nikdo, včetně tvůrců buranské komedie, bratrů Weitzových, zřejmě nečekal, jak obrovský úspěch snímek zaznamená, a že se dočká ještě dalších dvou pokračování. Biggse role nesmělého smolaře Jima ihned vyšvihla na hollywoodské výsluní a on neváhal zužitkovat svou vizáž hodného kluka, který nemá příliš štěstí v lásce. Podobný part ztvárnil i v další teen komedii Křupan. Zdálo se, že právě tyto role jsou mu velmi blízké, protože s navazováním vztahů se ženami měl problém i ve skutečném životě. Tomu ale letos udělal přítrž, když se k překvapení všech usadil a v dubnu se oženil s herečkou Jenny Mollen.
Všem v Hollywoodu bylo po úspěchu Prciček jasné, že Jason Biggs je velmi talentovaným hercem, který se hodí zejména do komedií. A právě v nich se v následujících letech objevoval, ať už to byla romance Kluci a holky či Pekelná ženská. V posledních letech však jeho kariéra začala trochu stagnovat. Když pomineme hlavní roli (jak jinak) roztržitého ňoumy v komedii Woodyho Allena s názvem Cokoliv, ztvárňuje Biggs spíše jen vedlejší role. V poslední době jsme jej mohli vidět například coby komickou figurku v dramatu 8 statečných či ve filmu Kevina Smithe Táta na plný úvazek.
Zdá se, že třídílná série Prci, prci, prcičky prozatím zůstane vrcholem Biggsovy filmografie, což je vzhledem k jeho nespornému hereckému talentu trochu škoda. Na druhou stranu, Jason Biggs není na své filmové kariéře tolik závislý, s chutí se totiž objevuje také na divadelních prknech, kterým v poslední době dává přednost. Nebo že by měl tak málo sebevědomí a nechtěl diváky svou přítomností před filmovou kamerou příliš otravovat? I tak si lze vyložit jeho slova: "Kamkoli se otočíte, vidíte mě v nějakém filmu, a já se za to omlouvám. Lidé už si určitě musejí říkat: ´Proboha, zase ten Biggs? Proč se tohohle chlápka nemůžeme zbavit?´"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama