Wentworth Miller

9. července 2009 v 10:05 |  Wentworth Miller
Wentworth se narodil 02.06. 1972 v Anglii.Ovšem se jeho rodina brzy přestěhovala do Ameriky.Jeho kořeny sou v Arábii,Izraeli,Západní Evropě a Africe(jeho matka je afričanka).Jeho otec,bratr i sestra jsou právníci,rodina se mu vysmála,když řekl,že chce být hercem,přesto odjel do Los Angeles.
Ale herectví se mu ze začátku vůbec nedařilo a tak vzal práci "s vlastním stolem a pravidelnou výplatou",četl skripta a sbíral šálky s kávou pro šéfy z NBC v oddělení pro televizní tvorbu.
V roce 1998 dostal svoji první roličku v seriálu Buffy,přemožitelka upírů.Poté následovala hlavní role ve filmu Lidská skvrna,kde ztvárnil postavu černého muže,který byl ale na povrchu bílý.Nyní má pravidelnou roli,byl nominován na Zlatý Glób za nejlepšího herce v TV dramatu a chtěl by vydržet s hraním,ačkoli doufá,že bude stejně úspěšný i v psaní a režírování."Jednou z nejvíce radostných věcí z objevování se v televizi je,že si vás lidé každý týden zvou do svých domovů,"říká. "Udělají si pro vás čas v jejich rušných životech. To je pro vás ten největší kompliment."Wentworth Miller si také zahrál v méně známém filmu Seabïscuit, jehož příběh se odehrává v dostihovém prostředí.V dnešní době ho můžeme vidět v televizi v seriálu Útěk z vězení(Prison break),kde si zahrál inženýra Michaela Scofielda,bratra neviného,ale přece odsouzeného k smrti za vraždu Lincolna Burrowse.Michael vymyslel plán jak Lincolna zachránit,ale nejdřív se i Michael musí dostat do vězení Fox River.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti Útěk z vězení?

Jo
Neznám
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama