Březen 2010

Legenda o mém synovi

30. března 2010 v 14:03 Recenze
Žánr: Drama
Režie: Brian Kirk
Rok výroby: 2007
Popis: Slavný autor Knihy džunglí byl na počátku první světové války hrdým propagátorem britské ochoty bojovat. Jeho přesvědčení ale zásadně zpochybnil osud jeho syna Jacka, který v osmnácti na frontu narukoval. Film natočený pro televizi svůj divadelní původ nezapře - v dialogu i v hereckých výkonech. Kamera má možnost se od divadelní omezenosti odpoutat při vojenských prohlídkách a hlavně v záběrem ze špinavých válečných zákopů. První část filmu je sice víc statická, ale zase zajímavější díky rozvíjení konfrontace vznešených názorů na slávu velké války a složitější reality, v náž chce syn narukováním nejen splnit přání otce, ale také od něj utéct. Pro nás, kteří už víme, jak málo se První světová válka podobala původním představám jejích účastníků, by mohlo být lehké Kiplinga odsoudit za jeho pomýlenost. Kladem filmu o bolestné ceně války ale je, že on sám nic takového nedělá.

Trailer: Kick Ass

29. března 2010 v 16:33 Trailery

Brad-rád fotí pozadí žen

26. března 2010 v 15:22 Brad Pitt
Jeden z nejoblíbenějších herců současnosti má zvláštní zálibu. když se jej novináři ptali, co říká tomu, že Ashton Kutcher na svou stránku v sociální síti Twitter vyvěsil fotku, na které zachytil zadnici své ženy, Demi Moore.

"Nefoťte prdelku své manželky. To je hloupé. Foťte zadečky žen jiných mužů," uvedl známý herec pro americký časopis Wired. Ve svém žertovném sloupku také varoval před on-line vystavováním fotek s vlastními genitáliemi.

George Clooney skvěle líbá

25. března 2010 v 13:21 Články
http://www.nbc.com/ER/images/wherearetheynow/george_clooney.jpg
Herec George Clooney líbá něžně, neagresivně a smyslně jako na prvním rande. Za všechny ženy světa to zjistila herečka Vera Farmig, která si s hollywoodským idolem zahrála ve filmu Lítám v tom. "Samozřejmě, ta role byla skvělá, ten scénář báječný, ale hele, jsem přede jen holka, takže mou hlavní motivací pro přijetí role byl fakt, že si zatančím s Georgem Clooneym!" přiznala sedmatřicetiletá herečka.
Volte na Kid's Choice Awards 2010!

22. března 2010 v 17:08 Novinky
celebbrity.blog.cz
Zvolte si nejoblíbenějšího sportovce, filmový pár, herce... TADYKniha přežití

21. března 2010 v 10:20 Recenze
Žánr: Akční/Drama/Dobrodružný/Thriller
Režie: Albert Hughes, Allen Hughes
Rok výroby: 2010
Popis: V nepříliš vzdálené budoucnosti, asi třicet let po konečné válce, prochází pustinami kontinentu, který býval Amerikou, osamělý muž. Všude kolem něj se nacházejí opuštěná města, rozpadající se silnice, sežehlá země - pomníky nedávné katastrofy. Civilizace neexistuje, zákony neplatí a cesty patří gangům, které jsou schopny člověka zabít kvůli botám, kvůli hltu vody... nebo prostě jen tak. Ale na tohoto poutníka nestačí. Eli, který se nestal bojovníkem z vlastní vůle, ale z nutnosti, touží po klidu a míru, ale pokud je k tomu donucen, rozdrtí své protivníky dříve, než si stačí uvědomit, jak osudné chyby se dopustili. Důvodem jeho boje nejsou obavy o vlastní život, ale naděje na budoucnost...


Love and Dance

16. března 2010 v 11:40 Recenze
Žánr: Romantický
Režie: Bruce Parramore
Rok výroby: 2009
Popis: Hlavní hrdinka snímku, začínající novinářka Hania, nesměle přešlapuje na prahu kariéry. Právě dostala úkol, jenž se má stát jejím vstupním testem. Jenže svět, do kterého vyzbrojená diktafonem právě vyrazila, obrátí její dosud poklidný a pečlivě naplánovaný život vzhůru nohama. Objeví v něm vášeň, rytmus a hudbu a nechá se jimi zcela pohltit. Seznámí se s Wojtkem, milovníkem street dance, který sní o kariéře na Broadwayi, a začne pod jeho vlivem přemýšlet, zda je se svým současným, poněkud přízemním snoubencem skutečně šťastná. Na tanečním parketu také Hania zjístí totožnost muže, který se dobrovolně zřekl práva být jejím otcem. Charismatický tanečník Jan Kettler nepřijíždí do Polska jen proto, aby připravil polské závodníky na European Dance Show. Má mnohem důležitější cíl: vyrovnat se s vlastní minulostí. Podaří se mu napravit staré chyby a vyvarovat se nových? Bude schopen navázat vztah s dcerou, kterou nikdy neviděl, či přesvědčit Wojtka, že obětuje-li své kariéře lásku, udělá stejně tragickou chybu jako kdysi on sám?

Víte, že Egypťané si čistili zuby želví krví?

15. března 2010 v 12:51 Víte, že
Nic jiného jim totiž nezbývalo, když už je bolely zuby tak, že se to nedalo vydržet. Krev jim sice taky moc nepomohla, bylo to spíše jen pro jejich dobrý pocit. To v Anglii se měli o kapku lépe. Směs na čištění zubů tam existovala už kolem roku 1000, největší boháči dokonce používali i jakýsi zubní kartáček. První pasty, které se alespoň trochu podobaly těm nynějším, se začaly objevovat v padesátých letech 19. století. Pastu v tubě (jak ji známe dnes) uvedla na trh firma Colgate až v roce 1973.