Rozhovor s No Name

23. října 2010 v 13:00 |  Rozhovory
celebbrity.blog.cz
Čím se vaše nová deska liší od předchozích nahrávek?
Igor: Určitě tím, že jsme o 2,5 roku starší, takže je logické, že nás zajímají a občas i trápí jiné věci - co se týká textů. Co se týká hudebního posunu, tak to buďto někdo pozná a nebo to vůbec nemá smysl vysvětlovat. Samozřejmě je tam plynulý posun, například v písni "Uspávanka" máme nylonovou kytaru, kterou jsme předtím ještě nikdy nepoužili, v písni "Ako si to hovorila" jsme použili samply.  Nebráníme se zkoušet nové věci, ale těžko od nás čekat nějaké drum and basové experimenty.
Na píseň "Uspávanka" jsem se speciálně chtěla zeptat, připadá mi hodně sugestivní...
Igor: Sugestivní jsou všechny písničky, ale "Uspávanka" asi nejvíc, protože se nám během 14 měsíců narodili čtyři a to nás hodně změnilo. Touhle písničkou jsme chtěli vyjádřit ten pocit, kdy se člověku úplně všechno změní a najednou zjistí, že to, co pro něj bylo dříve důležité má teď úplně jinou hodnotu.
Jak dlouho deska vznikala?
Vilo: Některé písničky už jsme měli když jsme vydávali minulé album, ale oficiálně od ledna 2007. Je to dlouhá doba, ale my si raději necháme čas a až když máme tolik písniček, kolik by podle nás album mělo místo, začneme s nahráváním. 
Desku jste nahrávali ve studiu Petra Jandy "Propast". Jak se vám s ním spolupracovalo?
Igor: Výborně. My jsme u něj nahrávali už minulou desku "Čím to je?" a moc se nám líbí prostředí studia, ve kterém nikdo neruší, není tam telefonní signál a v kuchyni je součástí kuchyňské linky pípa. (smích) Na Slovensku podobné studio není, proto jsme se tam vrátili.
Nevadí vám, že vás hodně lidí srovnává s Elánem?
Igor: Naopak! Jsme rádi. Kdybychom vyrůstali v Anglii, tak budeme nejspíš hrát Brit Pop, kdybychom vyrůstali v Americe, budeme hrát jazz, ale my jsem vyrostli na Slovensku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama